O serialu

BOHATEROWIE

SpongeBob Kanciastoporty

Ten gąbczasty twór mieszka na dnie oceanu w miejscowości Bikini Dolne. Na co dzień pracuje w smażalni kraboburgerów i jego marzeniem jest zostać najlepszym kucharzem kraboburgerowym świata!
Jest naiwny, energiczny, czasem zawzięty. Ale taki właśnie jest ON.
Kiedy nie ma go w restauracji „Pod Tłustym Krabem”, to na pewno puszcza bańki mydlane albo poluje na meduzy ze swoim najlepszym przyjacielem – rozgwiazdą Patrykiem.

 

 

 

 

Patryk Rozgwiazda

Mieszka pod kamieniem. Niezbyt bystry. Za to różowy i ma fajne gacie w kwiatki. Jest najlepszym przyjacielem SpongeBoba i zawsze kręci się w pobliżu. Jego ulubione powiedzenia to „eeee’, „yyyyy” i „ooooo”. Znaczy się, Patryk dobrze zna samogłoski.

 

 

 

 

 

Skalmar Obłynos

Najwyraźniej wystarczy mieć cztery nogi, żeby być ośmiornicą. Ale żeby być Skalmarem trzeba również narzekać na wszystko – na swoją pracę, na dom, na sąsiadów. Skalmara denerwuje wszystko, oprócz jednego: jego klarnetu. Niezbyt często pokazujemy jak gra, bo wtedy widzowie wyłączają telewizory?

 

 

 

 

 

 

Gacuś

Niepozorny, sunie zostawiając za sobą śluzowany ślad. Zagadką pozostaje dlaczego miauczy jak kot. Ale to ten właśnie Gacuś jest najcenniejszym przyjacielem SpongeBoba, nieraz ratując go z opresji. Posiada też najwyższy iloraz inteligencji spośród wszystkich bohaterów. Jego milczenie to czysta mądrość!

 

 

 

 

 

Pan Eugeniusz Harold Krab

Dla tego podmorskiego przedsiębiorcy liczy się tylko jedno: KASA!!! Wciąż jest w posiadaniu pierwszego zarobionego dolara, zresztą i tak wszystkie pieniądze gromadzi w materacu. Okazyjnie zajmuje się randkowaniem z podmorskimi dziewczynami albo powstrzymywaniem niecnych planów Planktona.

 

 

 

 

 

 

Plankton

Plankton ma manię wielkości, choć sam jest mikroskopijnych rozmiarów. Twierdzi, że któregoś dnia wykradnie recepturę na pyszne kraboburgery i zawładnie światem. Całkiem nieźle jak na kogoś wielkości okruszka? Ale niech was nie zwiedzie jego drobna budowa. Plankton to kawał drania!

 

 

 

 

 

 

Sandy Pysia

Sandy to nietypowa wiewiórka, która zamieniła życie wśród drzew Teksasu na życie wśród ryb na dnie morza. Kocha wszelkie sporty ekstremalne, a najlepsza jest w karate!

 

 

 

 

 

 

Latający Holender

(ang. The Flying Dutchman) – przerażający zielony duch pirata, legenda Bikini Dolnego. Mieszka na dużym opuszczonym statku. Kradnie dusze żywym. SpongeBobowi kilka razy udało się go spotkać, miał także okazję dołączyć do jego załogi. Jest mistrzem wiązania węzłów, choć nie umie zawiązać butów.

 

 

 

 

 

Perła Krab Perła – córka pana Kraba

(ang. Pearl Krabs) – wieloryb, przybrana córka pana Kraba, gdyż została zamieniona w szpitalu. Ma 15 lat. Do SpongeBoba nastawiona jest raczej pozytywnie. Jest bardzo zarozumiała i często stawia na swoim. Źle traktuje nawet swoje dwie najlepsze przyjaciółki Jenny i Judy. Uważa się za osobę popularną, lecz w rzeczywistości tak nie jest.

 

 

 

 

 

 

 

Larry Homar siłacz Larry

(ang. Larry the Lobster) – wielki czerwony homar noszący tylko jasnoniebieskie spodenki. Kulturysta podnoszący ciężary, uwielbia ze wszystkimi konkurować. Wiele swojego wolnego czasu spędza na miejskiej plaży, wyrabiając mięśnie. Jest bardzo dobrym przyjacielem SpongeBoba i Sandy.

 

 

 

Król Neptun król Neptun

(ang. King Neptune) – pan i władca całego oceanu. Jest zielonym, masywnym mężczyzną-syreną o rudych włosach ubranym w kożuch. Na głowie nosi koronę, która zakrywa jego łysinę a w ręku trzyma harpun. Zawsze jest pełen gniewu. Ma córkę o imieniu Mindy, dla której zrobiłby wszystko oraz syna imieniem Tryton, którego zamknął w klatce na 10000 lat ponieważ wolał zajmować się uciechami śmiertelników zamiast miotać piorunami i niszczyć dobytek podwładnych.

Meduzy – zwierzęta łapane przez SpongeBoba i Patryka. W większości są różowe i mają rozmiar trochę większy, niż oko SpongeBoba, ale zdarzają się wyjątki. Mieszkają na „Meduzowych polach”. Można z nich wycisnąć dżem truskawkowy. Uwielbiają muzykę.

Tryton – syn Neptuna – także bóg. Od urodzenia nie był podobny do ojca. Bóg mórz uczył go miotać piorunami z trójzęba, Tryton wolał grać w „śmiertelnicze” gry. Wściekły Neptun zamknął syna na 10000 lat w klatce, na bezbożnej wyspie. Uratowali go dopiero SpongeBob z Patrykiem, ale Tryton okazał się być podstępnym i złym bożkiem.

 

 

 

Pani Puff kierowniczka szkoły jazdy – pani Puff

(ang. Mrs. Puff) – biała rozdymka o blond włosach ubrana w czerwoną sukienkę. Instruktorka jazdy, każdego pojazdu, który nie koniecznie posiada koła. Mimo iż jest kobietą w swojej pracy jest twarda i nieulegliwa. Cechuje ją także pedantyczność. Jej męża przerobiono w lampkę. Kiedy widzi SpongeBoba dostaje ataku nerwów, często nadyma się i czasami nawet chorobliwie wrzeszczy (np. „Kierownica, SpongeBob, kierownica! W lewo! W lewo!”).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Syrenaman i Skorupin Syrenaman i Skorupin w wersji „staruszkowie”

(ang. Mermaid Man and Barnacle Boy) – dwaj emerytowani superbohaterowie, którzy są idolami SpongeBoba i Patryka.

 

Karenkomputer Karen

– żona Planktona, mówiący komputer poruszający się na kółkach. Zwykle wykazuje się znacznie większą inteligencją niż Plankton. Poznali się jak była jeszcze systemem operacyjnym.

 

 

 

  • #1 napisane przez ~Mikeru
    około 5 lata temu

    Geri nazywa się w polskiej wersji Gacuś ;] hehe nigdy nie widziałem Spongeboba po polsku.

  • #2 napisane przez ~Martin
    około 5 lata temu

    Spongebob żądzi

Brak trackbacków.